دسته‌بندی نشده

آیا فری فایر اینترنت زیاد مصرف میکند؟

آیا فری فایر اینترنت زیاد مصرف میکند؟

بازی فری فایر، یکی از بازی‌های جذاب بتل رویال است که در ایران با استقبال قابل توجهی از سوی مخاطبان روبرو شد. این بازی، آنلاین است و با اتصال به اینترنت، با سایر بازیکنان در سراسر جهان به رقابت می‌پردازید. یکی از نکاتی که برای بسیاری از بازیکنان ایرانی این بازی حائز اهمیت است، میزان مصرف اینترنت در بازی فری فایر است. در این مقاله، به این موضوع و ترفندهایی که می‌توانید با استفاده از هر یک از آنها در این بازی، میزان مصرف اینترنت خود را کاهش دهید، خواهیم پرداخت.

فری فایر چقدر اینترنت مصرف می‌کند؟

یکی از دغدغه‌های گیمرها برای بازی‌های آنلاین، میزان مصرف اینترنت در این بازی هاست. این موضوع شاید در کشورهای دیگر چندان حائز اهمیت نباشد اما با توجه به گران شدن هزینه اینترنت در ایران، توجه به هزینه اینترنت، یکی از نگرانی‌های گیمرهای ایرانی برای تمام بازی‌های آنلاین است. طبق بررسی سایت‌های معتبر، میزان اینترنت مصرفی برای بازی فری فایر، حدود 30 تا 90 مگابایت برای 1 ساعت بازی است. اینکه شما چه مقدار اینترنت را در این بازه 30 تا 90 مگابایتی مصرف کنید، کاملا به خود شما بستگی دارد. به عبارت دیگر، عوامل زیادی وجود دارند که می‌تواند این مقدار را کاهش یا افزایش دهند که در ادامه به بررسی هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

راهکارهای کاهش مصرف اینترنت در فری فایر

اگرچه مصرف اینترنت در بازی Garena Free Fire چندان زیاد نیست؛ اما ممکن است برای برخی از بازیکنان (به ویژه بازیکنانی که ساعات زیادی را برای این بازی صرف می‌کنند.)، این میزان اینترنت منطقی نباشد. برای این دسته از بازیکنان، راهکارهای زیادی وجود دارد که با استفاده از آنها، میزان مصرف اینترنت در فری فایر تا حد زیادی کاهش می‌یابد.

  • تنظیمات بازی را روی گرافیک متوسط بگذارید.

بازی فری فایر، مانند تمامی بازی‌های ویدیویی، دارای تنظیمات مختلفی است که با تغییر آنها، می‌توانید میزان مصرف اینترنت در این بازی را کاهش دهید. یکی از این تنظیمات، مربوط به بخش گرافیک بازی است؛ سعی کنید این تنظیمات را بر روی سطح متوسط ببرید تا بدون ایجاد اختلال در اجرای بازی، اینترنت کمتری نیز مصرف شود.

  • از فیلتر شکن‌های معتبر استفاده کنید.

برای دسترسی به بازی فری فایر، تا چند ماه پیش نیازی به فیلتر شکن نداشتیم اما با تصمیم کمپانی سازنده این بازی، دسترسی کاربران ایرانی به این بازی با مشکل مواجه شده و بدون فیلتر شکن، تقریبا امکان اجرای این بازی وجود ندارد. از طرفی، فیلتر شکن‌های رایگان، معمولا مصرف اینترنت را به دلیل نمایش تبلیغات مکرر، افزایش می‌دهند. برای رفع این مشکل، پیشنهاد می‌کنیم که از فیلتر شکن‌های غیر رایگان استفاده کنید.

  • اجرای این بازی در پس زمینه را متوقف کنید.

فری فایر، از جمله برنامه‌هایی است که حتی پس از بسته شدن نیز، در پس زمینه گوشی در حال اجرا است و میزان مصرف اینترنت شما را افزایش می‌دهد. بهتر است توسط برنامه‌های تعبیه شده در گوشی یا اپلیکیشن‌های دیگری که برای بستن برنامه‌های ناخواسته در گوشی وجود دارند، این برنامه را پس از اتمام بازی ببندید.

  • شخصیت‌ها و سلاح‌های مناسب را انتخاب کنید.

ادامه بازی با شخصیت‌های ضعیف یا تجهیزات ناکارآمد، علاوه بر باخت‌های مکرر، نت مصرفی شما در این بازی را نیز تا حد زیادی افزایش می‌دهد. سعی کنید از همان ابتدای بازی، از طریق خرید جم فری فایر از سایت‌های معتبر و استفاده از آن برای تهیه سلاح‌ها و تجهیزات قوی، بازی را با سرعت بیشتر پیش ببرید و از مصرف بالای اینترنت توسط این بازی، جلوگیری کنید.

  • بروزرسانی‌های خود را فقط با وای فای انجام دهید.

یکی از مواردی که می‌توانید از مصرف حجم زیاد اینترنت در بازی فری فایر جلوگیری کنید، استفاده از وای فای به جای اینترنت تلفن همراه در موقع بروزرسانی بازی است. برای بازیکنان تازه کار، این راهکار می‌تواند در تمامی مواقع مورد استفاده قرار گیرد؛ به عبارت دیگر، این دسته از بازیکنان می‌توانند در ابتدای مسیر بازی خود، صرفا از اینترنت وای فای برای بازی کردن استفاده کنند تا در صورت باخت‌های مکرر یا مشکلاتی از این قبیل، دغدغه تمام شدن اینترنت تلفن همراه خود را نداشته باشند.

راهکارهای کاهش مصرف اینترنت در فری فایر
راهکارهای کاهش مصرف اینترنت در فری فایر

سخن پایانی

اگرچه مصرف اینترنت در بازی‌های آنلاین بتل رویال مانند فری فایر، چندان زیاد نیست، اما معمولا توصیه  می‌کنیم که با روش‌های ارائه شده در این مقاله، تا حد امکان از مصرف بالای اینترنت در این بازی جلوگیری کنید. خرید الماس فری فایر، یکی از بهترین راه‌هایی است که علاوه بر کنترل مصرف اینترنت، می‌تواند به صورت چشم گیری باعث افزایش سرعت پیشرفت شما در این بازی شود. با خرید جم فری فایر، دسترسی به بهترین سلاح‌ها و تجهیزات این بازی برای شما فراهم می‌شود و می‌توانید با خرید هر یک از این آیتم‌ها، به راحتی با دشمنان خود مقابله کنید و حتی جزو بازیکنان برتر در این بازی قرار بگیرید. البته دقت داشته باشید که خرید جم یا الماس بازی Garena Free Fire را از سایت‌های معتبری مانند سایت جمانجی انجام دهید تا بدون مشکل و در کوتاه ترین زمان، جم‌های خریداری شده در اکانت شما شارژ شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *